Z Pucka na Hel – Jak dojechać na Hel z Pucka?

Data dodania: 03.09.2019


Hel to najdalej wysunięta na północ miejscowość w Polsce. Znajduje się na cyplu Mierzei Helskiej, którego długość wynosi aż 35 kilometrów. Z Pucka możemy dotrzeć na Hel na rowerze. Zajmie nam to około dwóch godzin, ponieważ cała trasa to 43 kilometry do pokonania w jedną stronę. Wycieczka rowerowa na Hel to jeden z wielu pomysłów na spędzanie czasu, kiedy mamy swoje własne cztery kąty w Pucku. Inwestycja w apartamenty nad morzem może okazać się nie tylko opłacalna pod względem finansów, ale również poznania okolic województwa pomorskiego i powiatu puckiego. Odkrywanie nowych terenów i pokonywanie tras na rowerze to niezwykła satysfakcja, ale również troska o zdrowie. Chyba wszyscy znają niezastąpiony życiodajny pierwiastek, który znajduje się tylko i wyłącznie w nadmorskim powietrzu. Nadmorska bryza bogata w jod, podczas wycieczki rowerowej pomaga w dotlenieniu organizmu i oczyszcza układ oddechowy.

Katamarany Zatoka Puck

Jastarnia – miasto warte odwiedzenia

Jastarnia to miasto, które również znajduje się na cyplu Mierzei Helskiej. Mieści się dokładnie 30 kilometrów od Pucka, czyli jest 13 kilometrów bliżej niż Hel. Jastarnia to miasto, które posiada trzy przystanie rybackie i jeden port jachtowy. W mieście jest aż sześć kąpielisk morskich, które są organizowane w sezonie. W Jastarnii na plaży można zwiedzać schron “Sęp”, który służył w czasach wojny. Jastarnia to ciekawe miasteczko z racji swojego bezpośredniego kontaktu z morzem, najprawdopodobniej pierwsi mieszkańcy pojawili się tutaj w I w.p.n.e.

Jak połączyć aktywne spędzanie czasu z wypoczynkiem w spokojnym miejscu?

Aby połączyć aktywne spędzanie czasu z maksymalnym odprężeniem i wypoczynkiem, polecamy apartamenty nad morzem Katamarany Zatoka w Pucku. Apartamenty są ulokowane w wyjątkowym miejscu, które zachwyca swoją bliskością i harmonią z naturą. Inwestycja jest zachowana w skandynawskim stylu, który idealnie wkomponowuje się w otoczenie. Puck to nadmorska miejscowość, która nie jest zatłoczona turystami i można w niej spokojnie odpocząć od aglomeracyjnego chaosu. Dodatkowo Puck ma bogatą ofertę na aktywne spędzanie czasu. Ścieżki rowerowe, które przebiegają przez Puck prowadzą w każdą stronę Polski, możemy nią także dojechać do Niemiec i dalej. Puck to również Zatoka Pucka, nad którą się znajduje. Zatoka Pucka to unikalny akwen wodny, który doceniają profesjonalni kitesurferzy i windsurferzy z całego świata. Działa tutaj wiele szkółek, w których można nauczyć się uprawiania tych ciekawych sportów, ale również żeglowania czy pływaniu w kajaku. Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko mieć własny apartament nad morzem i można z nich bez końca korzystać oraz codziennie odkrywać nowe, zachwycające miejsca.